W ramach drugiej edycji programu akceleracyjnego, realizowanego przez MIT Enterprise Forum Poland we współpracy z PKO Bankiem Polskim, Grupą PGNiG, Grupą KGHM i Grupą Adamed, wybrane startupy uzyskają dostęp do unikalnego know-how, laboratoriów, zaplecza technicznego i technologicznego.

Logotypy

Celem programu akceleracji MIT Enterprise Forum Poland jest dopracowanie najlepszych pomysłów, (szczególnie od strony biznesowej) – tak, by zwiększyć ich szansę na rynkowy sukces. Na zwycięzców czekają dwa etapy akceleracji. Dzięki programowi MIT Enterprise Forum Poland, początkujący przedsiębiorcy otrzymają w Polsce wsparcie merytoryczne mentorów (uznanych menedżerów i ekspertów z Polski i zagranicy), intensywny warsztat przedsiębiorczości wg. modelu prof. MIT Sloan School of Management Williama Aulet’a, Akademię Pitchu, seminaria z ekspertami i dyżury profesjonalnych doradców. Pięć najlepszych startupów odbędzie specjalne szkolenie oraz warsztaty z inwestorami (tzw. Bootcamp) w Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Stanach Zjednoczonych – jednej z najlepszych uczelni technicznych na świecie, której metodologia akceleracji jest wykorzystywana w programach MIT Enterprise Forum.

Projekt wspierany jest grantem uzyskanym przez Fundację Przedsiębiorczości Technologicznej, która jest polskim oddziałem MIT Enterprise Forum, w pilotażowym konkursie ScaleUP zrealizowanym w ramach rządowego programu Start In Poland, dzięki czemu wybrane startupy otrzymają dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie nawet do 250 tysięcy złotych.

  • ScaleUP to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland, którego celem jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa.
  • W wyniku udziału w konkursie ScaleUP, MIT Enterprise Forum Poland uzyskał grant w wysokości 5,9 mln zł., z czego 5 mln zostanie przekazane na bezpośrednie wsparcie dla Startupów.
  • Dzięki uzyskanemu granowi MIT Enterprise Forum Poland zapewni Startupom dodatkowe wsparcie w formie usług o wartość do 50 000 PLN, a najlepsze Startupy uczestniczące w programie będą miały szanse uzyskania wsparcia pieniężnego w kwocie do 200 000 PLN.
  • Konkurs Scale Up jest prowadzony w ramach Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów – INNO_LAB, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.